بخار شیشه ماشین
پست شده در مقالات

6 روش جلوگیری از بخار شیشه ماشین در فصل سرما

علت بخار کردن شیشه ماشین دمای هوا و رطوبت هواست، در هوای سرد همه ی رطوبت داخل ماشین مانند رطوبت داخل بازدم یا رطوبت موجود روی کفش و وسایل دیگر، بر روی شیشه که دمای کمتری نسبت به محیط داخل ماشین دارد میعان (تبدیل بخار به مایع) می‌ شود، در روز های گرم عکس این قضیه پیش می آید به دلیل خنک بودن شیشه‌ های ماشین رطوبت هوای بیرون ماشین روی شیشه می‌ نشیند.

راه حل سریع بخار شیشه:

روش اول

راه موقت و پیشنهادی فروشگاه لوازم یدکی مدیران قطعه از بین بردن بخار شیشه ماشین استفاده از تهویه هوا به همراه کولر است، تهویه هوا را روی درجه آخر گذاشته و دکمه AC یا همان کولر را نیز بزنید تا سریعا بخار شیشه ها در ماشین از بین برود البته می‌ توانید شیشه های ماشین را نیز برای مدت کمی باز بگذارید تا بخار شیشه ها از بین برود.

روش دوم

بعد از بخار کردن شیشه‌ های ماشین، یک تکه ابر یا پنبه را به مایع ظرف شویی، یا شامپو آغشته کرده و بر روی شیشه‌ ها از داخل ماشین بکشید (از بالا به پایین کنار هم) با این کار دیگر شیشه‌ های شما بخار نخواهند کرد.

روش سوم

در این روش یک سیب زمینی خام را ابتدا کامل بشویید و سپس نصف کنید، یک قطعه از سیب زمینی را از سمتی که برش داده اید و پوست ندارد، روی شیشه قرار دهید، این کار شیشه را تمیز می‌ کند و یک لایه ای روی شیشه ایجاد می‌کند که نمی گذارد مه روی شیشه بنشیند، توجه داشته باشید که شیشه کاملا باید خشک شود.

نکات این روش:

  1. این کار را صبح زود انجام دهید تا نتیجه ی بهتری بگیرید
  2. با این روش برای بخار روی شیشه عینک آفتابی و عینک اسکی نیز می توان انجام داد
  3. سیب زمینی ممکن است چسبنده باشد و باعث جذب حشرات و گرد و خاک شود
  4. اگر سیب زمینی را بیش از اندازه روی شیشه بمالید باعث مختل شدن دید راننده و سرنشینان می شود

روش چهارم

مقداری خمیر ریش را روی قسمت داخلی شیشه مالیده و آن را به صورت یک لایه یکنواخت در تمام سطح شیشه پخش کنید، سپس با یک پارچه تمیز آن را پاک کنید.

این خمیر یک پوشش نازک محافظ روی شیشههای ماشین ایجاد می کند که دیگر به بخار اجازه تشکیل شدن نمی‌ دهد.

این راهکار برای آینه ها هم قابل استفاده است.

روش پنجم

با مقداری از خاک گربه می‌ توان رطوبت ایجاد شده را از بین برد، در هوای سرد و زمستان‌ مقداری خاک گربه را داخل جوراب‌ قدیمی بریزید و در آن ها را ببندید و درون ماشین نگهداری کنید، اینکار مانع بخار کردن شیشه‌ های ماشین در هوای سرد و بارانی می‌ شود.

روش ششم

یک ماده معدنی به اسم سیلیکا که معمولا درون بسته‌ های کاغذی گذاشته می‌ شود و در جعبه‌ های پوشاک، و وسایل الکترونیکی وجود دارد.

این بسته‌ های کاغذی جلوی رطوبت را می‌گیرند، پس هنگام خرید، این مواد را در خرید تان دیدید جمع‌ آوری کرده و در سرما و هوای بارانی و بخار کردن شیشه های ماشین، آن ها را درون شیشه خشک گذاشته و در داشبورد ماشین نگه‌ داری کنید، با این کار رطوبت ایجاد شده در روز های برفی و بارانی توسط این مواد جذب شده و از بخار گرفتن شیشه های ماشین جلوگیری می‌ کند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
× چطور میتونم شما را راهنمایی کنم؟