لوازم یدکی خودروهای چینی و بازار ایران
پست شده در مقالات

لوازم یدکی خودروهای چینی و بازار ایران

در دنیای امروزی که رقابت و برتری اقتصادی حرف اول را می‌زند، اکثر کارخانه‌ها و شرکت‌های چینی عملاً بازار پس از فروش را در انحصار خود درآورده‌اند، بسیاری از کشورهای چین به عنوان صادرکننده کالا به جهان شناخته می شوند، در دو دهه گذشته کارخانه‌های چینی در دوران اوج خود خوش درخشیدند و  با ساخت تعداد زیادی قطعه و ابزار توانسته‌اند محصولات خود را به تمامی کشورهای جهان از جمله کشورهای آمریکایی و اروپایی صادر کنند.

همانطور که می دانید بازار خودرو در  ایران نیز مشمول واردات خودروهای چینی است و خودروهایی مانند ام وی ام و چری چند سالی است که وارد ایران می شوند که اگرچه لوکس هستند، اما ساختار و کیفیت بسیار خوبی دارند که به راحتی با خودروهای اروپایی و آمریکایی رقابت می کنند، دلیل این گفته نیز وجود خودروهای چینی در اروپا و آمریکا است.

لوازم یدکی خودروهای چینی با کیفیت است؟

به این آمار توجه کنید: در سال ۲۰۱۸ رکود اقتصادی چین را نیز درگیر کرد و بسیاری از کارخانه‌های چین وارد موج رقابت شدیدی شدند، براساس گزارش‌های رسمی، بیش از ۲۰۰ کارخانه که قطعات یدکی چینی به دنیا صادر میکردند در سال ۲۰۱۸ ورشکسته شدند، این تعداد چیزی حدود یک دهم کارخانه‌های موجود است و همانطور که گفته شد بقیه‌ی کارخانه‌ها وارد موج رقابتی قیمت شدند، توجه داشته باشید که در این شرایط کیفیت قطعات یدکی نیز نکته‌ی مهم و موثری در افزایش روزافزون مشتریان خواهد شد.

اکثر کارخانه‌ها و شرکت‌های چینی باور دارند که هیچ کدام از مشتریان خرد یا شرکت‌های بزرگی که به آنها سفارش تولید قطعه می‌دهند از کیفیت بد محصولات شکایت نمی‌کنند یا اصلا متوجه کیفیت نامرغوب آن نمی‌شوند، اما جالب اینجاست که رفته رفته در طول سالیان گذشته این شرکت ها یا از گردونه رقابت خارج شدند یا در روند تولید قطعات یدکی رویکرد خود را تغییر داده‌اند، نکته‌ی مهم دیگر این است که بسیاری از شرکت‌ها و برندهای آمریکایی و اروپایی یا حتی آسیایی هیچگاه برای کاهش هزینه‌های خود حاضر به تخریب برندی که سالیان سال برایش زحمت کشیده‌اند، نیستند.

شرکت و برند MVM نیز یکی از تولیدکنندگان بزرگ خودرو و لوازم یدکی است که به بسیاری از کشورهای آسیایی، اروپایی و … خودرو و لوازم یدکی ام وی ام را صادر میکند، بنابراین عاقلانه نیست که یک برند بزرگ مانند MVM با تولید قطعات یدکی چینی بی‌کیفیت به اعتبار خود ضربه بزند.

یکی از مسائل مهمی که باعث رشد یک برند، شرکت‌های تابعه و محصولات آن میشود، افزایش کیفیت محصولات و خدمات و همچنین کیفیت بالای خدمات پس از فروش است که با نگاهی کلی میتوان فهمید اخیرا خودروهای ام وی ام در بازار ایران محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند و کمتر کسی وجود دارد که از قطعات یدکی چینی خودروها خصوصا قطعات یدکی ام وی ام شکایتی داشته باشد، رعایت همین امر مهم عامل بقای یک برند در گردونه‌ی رقابت است.

همانطور که گفته شد به علت رکود اقتصادی که گریبان گیر تمام کشورهای دنیا از جمله چین شده است، میتوان گفت که زمان جولان تولییدکنندگان چینی با هر کیفیتی دیگر به پایان رسیده است و در حال حاضر تنها بقاست که اهمیت دارد و کشورهای دیگر مانند مکزیک، هندوستان و حتی ترکیه در حال شروع رقابت با قطعات یدکی چینی هستند، که البته چالش بسیار زیادی پیش روی آنهاست و نهایتا کیفیت و قیمت دو فاکتور مهمی هستند که بقای یک شرکت را رقم خواهند زد.

دانستن این قضیه که باید با سایر کشورهای دنیا نیز رقابت کنند، باعث میشود تا حد ممکن کیفیت را بالا برده و قیمت را کاهش دهند، انتظار می‌رود در آینده قطعات یدکی بسیار زیادی با عنوان made in china به بازارهای دنیا به خصوص ایران عرضه شوند که کیفیت بسیار بالا و قابل قبولی داشته باشند.
با توجه به تمام نکاتی که گفته شد، در ادامه باید به قطعات یدکی چینی با کیفیت پایین موجود در بازار بپردازیم که در هر صورت در بازار وجود دارند…

در گذشته تعریف صاحبان خودرو و رانندگان از وسیله نقلیه بدین صورت بود که درصورت خرابی شخص اقدام به تعمیر و یا تعویض برخی از قطعات یدکی می‌کرد؛ اما رفته رفته به علت پیچیدگی بیش از حد خودروهای تولیدی، این کار دیگر از توان رانندگان خارج شد و به عهده تعمیرکار متخصص خودرو گذاشته شد.

نکته جالب اینجاست که هر مکانیک یا تعمیرکاری نیز مناسب هر برند یا مدل خودرویی نیست؛ بنابراین توصیه اکید این است که به تعمیرگاه و مکانیک‌های مجاز و مناسب خودروی خود مراجعه کنید. قطعات یدکی چینی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و هر قطعه‌ای مناسب هرخودرویی نیست، تعمیر و یا تعویض یک قطعه توسط یک فرد نامناسب میتواند عواقب وحشتناکی به همراه داشته باشد یا حتی خدایی ناکرده منجر به خطرات جانی شود.

با توجه به این مسائل ما فروشگاه اینترنتی مدیران قطعه را به شما معرفی می‌کنیم، شما می‌توانید لوازم یدکی خودروهای چینی را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت از این فروشگاه تهیه کنید و آنرا در هر جایی که هستید تحویل بگیرید، همچنین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود از تیم متخصص مدیران قطعه، راهنمایی لازم جهت خرید قطعات یدکی خودرویتان را دریافت کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
× چطور میتونم شما را راهنمایی کنم؟