قطعات پر مصرف خودروهای چینی
پست شده در مقالات

قطعات پر مصرف خودروهای چینی | پنچ قطعه پرمصرف همراه با نکات فنی جذاب

منظور از قطعات پر مصرف خودروهای چینی چیست؟

منظور از قطعات پر مصرف خودروهاي چيني قطعاتي هستند که دچار فرآيند استهلاک خودرو ميشوند و با توجه به اينکه از اين قطعات استفاده روزمره و بيشتري ميشود نياز به تعمير و يا تعويض آنها بيش از ديگر قطعات خودروهای چينی به چشم مي آيند.نکته ديگر در رابطه با قطعات پر مصرف خودرو های چينی اين است که نياز به تعمير و يا تعويض اين قطعات نشان از کيفيت کم آنها نيست و فقط به دليل استفاده بيشتر از آنها و مصرفي بودن اين قطعات ميتوان آنها را در ليست قطعات پر مصرف خودروهای چينی قرار داد.

اگر شما صاحب يکي از خودروهای چينی بازار ايران باشيد و با توجه به استقبال گسترده ايرانيان از انواع خودروهای چينی بيش از هر کس دغدغه تعمير يا تعويض قطعات خودروي خود را داريد و درصدد تهيه قطعات پر مصرف خودروی چينی خود هستيد.به اين منظور ما در فروشگاه مديران قطعه سعی در ارائه اطلاعات کامل و مفيد براي کساني چون شما هستيم که ميخواهيد با قطعات پر مصرف خودروهای چينی آشنا شويد و براي خريدي مطمئن و به صرفه اقدامات لازم را انجام دهيد.

مهمترین نکات قبل از خرید قطعات برای خودروهای چینی

– خريد قطعات و لوازم يدکي با کيفيت و اصل بيش از هر چيزي اهميت دارد.برای خريد قطعات يدکی بايد از اصل بودن آنها مطمئن شويد‌.

– براي خريد لوازم يدکی خودروهاي چينی هم به صورت اينترنتي و هم حضوری به اعتبار فروشگاهی که از آن خريد لوازم يدکي را انجام ميدهيد دقت نمایید.

– زماني که براي خريد قطعات پرمصرف خودروهاي چينی اقدام مي کنيد، حتماً به تاريخ توليد و تاريخ انقضای محصول که روي قطعه درج شده توجه داشته باشيد.احتمال تقلبی بودن قطعه ها را قبل از خريد در نظر بگيريد.

– اگر به دنبال قطعات پرمصرف خودروهاي چينی هستيدکه در بازار اينترنتي يا فروشگاه های سطح شهر ناياب و کمياب هستند حتما قبل از تصميم به خريد با نمايندگیهای مجاز تماس بگيريد.

– براي خريد قطعات پر مصرف خودروهای چينی حتی الامکان سعی کنيد که قطعات نو و آکبند تهيه کنيد و از خريد قطعات کارکرده و استوک بپرهيزيد.

-خدمات پس از فروش، گارانتي و ضمانت لوازم يدکی را حتما در نظر بگيريد.

آيا ميتوان خريد آنلاين و اينترنتی مطمئنی را برای لوازم يدکی خودروهاي چينی تجربه کرد؟

جواب اين سوال قطعا بله است.

فروشگاه هاي اينترنیي معتبر و با سابقه بالا علاوه بر رضايت مشتريان، گارانتی و ضمانت هاي لازم را براي قطعات خريداری شده توسط شما ارائه ميدهند و کارشناسان فروش آنها در تمامی مراحل همراه شما خواهند بود.

 

بررسی پنچ قطعه پر مصرف خودروهای چينی

انواع تسمه خودروهای چينی

انواع تسمه خودروهای چینی

قبل از آنکه در رابطه با اين دو مدل تسمه سخنی به ميان آوريم بهتر است کمی بيشتر با تسمه و اهميت آن در خودرو آشنا شويم.
تسمه به حلقه‌ای گفته مي‌شود که از جنسی انعطاف‌پذير ساخته شده است. از تسمه برای انتقال انرژی و ايجاد اتصالات مکانيکي استفاده مي‌شود. تسمه‌ها معمولا به دور چند پولی، قرقره يا چرخ پيچيده ايجاد يک مدار بسته می کنند و ضمن انتقال نيروي چرخشي آن‌ها به يکديگر، ارتباطشان را نيز حفظ می کنند.
تسمه تايم:
يکی از مهمترين بخش‌ها و قطعات موتور است که سلامت آن در عملکرد موتور تاثير بسياري دارد. اين تسمه حرکت چرخشي ميل‌لنگ را به ميل سوپاپ منتقل مي‌کند و نيروي لازم براي حرکت ميل سوپاپ يا ميل بادامک را تامين مي‌نمايد.تسمه تايم يکي از مهمترين قطعات خودروهای چينی است و در خريد آن و زمان تعويض اين قطعه حتما بايد به بهترين نحو عمل کرد.از کارشناسان فني خبره کمک گرفت.
تسمه دينام:
اين تسمه که در خودروهاي قديمی تر تسمه پروانه و تسمه مارپيچ نيز ناميده مي‌شود، وظيفه انتقال نيروی گشتاور موتور به اجزاي مختلف خودرو مانند واتر پمپ، اويل پمپ، دينام و سيستم تهويه مطبوع را بر عهده دارد. اين تسمه به دور قرقره يا پولی مخصوصش که به ميل‌لنگ متصل است پيچيده و به اين ترتيب با شروع به کار موتور و چرخش ميل‌لنگ به حرکت درآمده و گشتاور موتور را به اجزای موجود در مسيرش منتقل می کند.
از وظايف مهم تسمه دينام ميتوان به تامين نيروي مورد نياز دينام در سيستم برق خودرو و تامين نيروی چرخشی پمپ هيدروليک سيستم فرمان اشاره کرد.

 

2-ديسک وصفحه کلاچ

دیسک وصفح کلاچ خودروهای چینی

ديسک و صفحه کلاچ يکي از مهم ترين سيستم هاي مورد استفاده در خودروست که غالبا در خودرو هاي دنده اي بکار مي‌رود. سيستم کلاچ از يک صفحه و ديسک و بلبرينگ تشکيل شده که به صفحه فلايويل متصل شده اند. اين سيستم براي انتقال نيرو به چرخ دنده و در نهايت حرکت خودرو بسيار مهم است.در خودروهاي چيني دنده اي يکي از مهمترين قطعات ديسک و صفحه کلاچ آنها ميباشند.که ميتوان از نکات زير براي امتحان ديسک و صفحه کلاج خودروهاي چيني استفاده کرد.
قبل از حرکت دنده خودرو خود را در حالت 2 قرار داده و گاز دهيد تا خودرو حرکت کند اگر خودرو به حرکت ادامه داد و خاموش نشد نياز به تعويض ديسک و صفحه داريد اما اگر خودرو خاموش کرد، ديسک و صفحه شما سالم است.
اگر خودرو شما زماني که در سر بالايي هستيد قدرت کافي و نرمال براي طي کردن مسير را ندارد حتما صفحه کلاچ خود را چک کنيد.
اگر به هنگام تعويض دنده، دنده يک و يا دنده عقب خودرو شما سخت جا ميرود احتمال تمام شدن ديسک و صفحه وجود دارد. اما اگر در عوض کردن تمام دنده‌ها به مشکل خورديد، حتما روغن گيربکس خودرو خودر را چک کنيد که تمام نشده باشد.
اگر خودرو چيني شما در حالت ساکن در دنده يک قرار گرفت و لرزش شديد ايجاد کرد يعني ديسک و صفحه شما تمام شده که وزن و قدرت خودرو را به طور مساوي به چرخ‌ها وارد کند تا لرزش عادي داشته باشد.
يک راه حل ديگر براي تست اين است که در حين حرکت با سرعت 20 تا 30 کيلومتر خودرو را در دنده 4 قرار داده و تا آخر پدال گاز را بفشاريد. اگر موتور خودرو چيني شما صدا ايجاد کرد و توان شتاب گرفتن نداشت ديسک و صفحه شما سالم است، ولي اگر شتاب ناگهاني گرفت و پرش شديد داشت يعني ديسک با صفحه درگير نبوده ونياز به تعويض ديسک و صفحه داريد.

 

3-لنت ترمز

لنت ترمز خودروهای چینی

لنت ترمز جزء قطعات مصرفي است و طول عمر آن برحسب کارکرد خودرو ارزيابي مي‌گردد. به مرور زمان با کارکرد وسيله نقليه و اتمام لنت، ديسک‌ها درگير مي‌شوند و اصطکاک به وجود آمده علاوه بر تخريب، خطرات مالي و جاني بالايي را براي فرد و سرنشينان پديد مي‌آورد.اما وظيفه لنت ترمز در خودروهای چينی چيست؟و چرا يکي از قطعات پر مصرف خودروهاي چينی به شمار ميرود؟
لنت وظيفه دارد با توليد نيروی اصطکاکی مناسب انرژي جنبشي چرخ متحرکی را که تحت تاثير نيروی موتور مي‌باشد را گرفته و به انرژي حرارتی تبديل کند. سپس انرژي حرارتی را در فضا پخش نمايد که با اين عمل اتومبيل از حالت حرکت به حالت سکون و يا از سرعت آن کاسته می شود.

 

 

4-شمع خودرو

 

شمع خودروهای چینی

شمع خودرو قطعه ای متشکل ازالکترود ، عايق چيني، واشرها و غيره مي باشد که در بالاي محفظه احتراق و سيلندر خودرو قرار گرفته و از يک طرف جريان ولتاژ بالای برق را گرفته و از طرف ديگر با ايجاد جرقه زني در محظه احتراق باعث انفجار بخار فشرده شده بنزين و در نتيجه ايجاد نيروي لازم براي حرکت خودرو می گردد. در حقيقت شمع خودرو وظيفه انفجار در محفظه احتراق و حرکت دادن سيلندرها به سمت پايين را دارند. با پاشش سوخت توسط انژکتور به درون سيلندر و سپس فشرده شدن آن توسط سوپاپ، شمع جرقه ايجاد نموده و باعث انفجار در محفظه احتراق می گردد.
حال که با کارکرد شمع خودرو آشنا شديد به اين موضوع ميپردازيم که چگونه در خودرو هاي چينی مشکل شمع را عيب يابي کنيم؟
نحوه عيب يابی شمع خودرو وابسته به دانستن علائم خرابي آن است به طور مثال يکي از رايج ترين روش ها در نحوه عيب يابی شمع خودروهاي چينی، با ديدن ظاهر آن انجام مي شود. مثلا وجود رسوبات و بنزين بر روي شمع، ترک خوردن شمع، علت سياه شدن شمع خودرو و .. مي تواند از نشانه هاي خرابي شمع درخودرو چيني شما باشد. علاوه بر عيب يابي شمع خودرو توسط ظاهر آن بايد به ميزان مصرف سوخت، نحوه عملکرد موتور و بررسي چراغ هاي خودرو چيني خود بپردازيد.

شمع موتور یکی از قطعات مورد استفاده در خودروهایی است که دارای موتور احتراق داخلی هستند .

کاربرد شمع بوجود آوردن جرقه در محفظه احتراق می باشد .

شمع موتور در معرض دمای بالا و تنش های ناشی از احتراق است .

مزیت های تعویض به موقع شمع :

باعث بهبود عملکرد موتور می شود .

مصرف سوخت را کاهش می دهد .

سبب افزایش طول عمر موتور می شود .

شمع موتور در موتورهای احتراق داخلی در محفظه احتراق جرقه ایجاد می کند و باعث می شود  ترکیب هوا و بنزین بسوزد در این هنگام پیستون رو به پایین حرکت می کند و این چرخه به طور مداوم ادامه پیدا می کند .

هنگامی که شمع موتور وظیفه خود را درست انجام ندهد و به درستی کار نکند و بر اساس زمان معین شده نتواند جرقه بزند موتور به درستی کار خود را انجام نمی دهد یعنی پیستون به طور ناقص حرکت می کند در این هنگام کارکرد موتور به طور قابل ملاحظه ای کم می شود .

چه زمانی شمع موتور خودرو باید تعویض شود ؟

شمع خودرو طبق جدول زمان بندی درج شده در دفترچه راهنمای خودرو باید عوض شود.

ولی معمولا شمع خودرو در هر 20000 هزار کیلومتر باید تعویض شود.

اگر از زمان تعویض شمع خودرو اطلاع ندارید باید با توجه به علائمی که در موتور خودرو بوجود می آید تو جه کنید برای مثال هنگام ایجاد مشکل در استارت خوردن موتور و یا عملکرد نامطلوب موتور اگر خودرو اسپورت باشد شمع موتور باید زود به زود عوض شود .

انواع صافی ها و فيلترهای خودروهای چينی

اين صافی ها و فيلتر ها نقش به سزايی در عملکرد صحيح و روان خودرو شما دارند که هميشه در هنگام عوض کردن روغن موتور خودروی چينی شما بايد چک شوند و در صورت لزوم حتما با قطعه با کيفيت و مناسب خودروی شما تعويض گردند.

 

سخن پایانی

 

در آخر بايد با توجه به نکات گفته شده در مقاله بالا و همچنين استفاده از تجارب کارشناسان فني علاوه بر خريد قطعات با کيفيت و اصل براي خودروهای چينی خود در خريد خود به موقع عمل کنيد تا زيانهاي مالی و جانی بيشتري را به خود و خانواده عزيزتان وارد نکنيد.
با توجه به نکاتي که در بالا خدمت شما همراهان گرامی عرض شد ممنون ميشيم شما هم نظرات خودتان در رابطه با قطعات پر مصرف خودروهای چينی را با ما در ميان بگذاريد و ما را در تهيه و توزيع هر چه بهتر لوازم يدکی خودروهاي چينی ياری فرماييد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
× چطور میتونم شما را راهنمایی کنم؟